Трансформатор струму ТЗЛУ-125-1

Трансформатор струму ТЗЛУ-125-1 призначається для захисту ланцюгів від короткого замикання в кабелі, для передачі сигналу про аварійну ситуацію і т.п. До нього здійснюється підключення автоматів, релейного захисту, пристроїв управління і сигналізації. Він може встановлюватися на кабель до 125 мм. Цей кабель проходить через трансформаторне вікно. Струм, що протікає по його жилах, створює магнітні поля, які компенсуються за рахунок однакового кута зсуву. Як тільки відбувається зіткнення двох жил, відразу ж виникає магнітне поле, яке призводить до появи напруги. Воно і скидається на ланцюг з реле. Відбувається спрацювання, і аварійна ситуація запобігається. Паралельно може надсилатися сигнал про це по мережі.
Встановлюються ці вироби в КРП всередині приміщень. Виготовляються в кліматичному виконанні "У" (для помірного клімату).

Технічні характеристики

Наименування параметру

Значення

Номінальна напруга, кВ

0,66

Примітка.

Під час встановлення кабелю з номінальною робочою напругою 10 кВ (максимальною 12 кВ) головна ізоляція між струмоведучими жилами кабелю і вторинною обмоткою трансформатора забезпечуються ізоляцією кабелю, при цьому, металева оболонка і броня кабелю повинні бути заземленими.

Номінальна частота, Гц

50

Число вторинних обмоток

1

Коефіцієнт трансформації

30/1

60/1

Номінальний первинний струм, А

30

60

Максимальний первинний струм, А

60

250

Номінальна сила струму вторинної обмотки,, А

1

1

Номінальне навантаження вторинної обмотки при cos φ = 1, Ом

1

1

Межа похибки вторинної обмотки при номінальному навантаженні:

                                                                                              - струмової,%, не більше;

                                                                                              - кутової, о, не більше

 

f = 1,5 %

δ = 3

 

f = 1 %

δ = 1

Чутливість: на S1-S2 при номінальному навантаженні і первинному струмі 0,25 А, не менше, мВ

 

8

 

4

1 сек струм термічної стійкості вторинної обмотки, А

150

Випробувальна однохвилинна напруга ізоляції, кВ

3

Маса, кг

3.7

Стабільність характеристик, не менше, років

50

арантійний термін експлуатації, років

5

Гарантійний термін зберігання, років

3

Примітка.

1.Похибка нормується в діапазоні струмів від 1% номінального до максимального первинного струму при номінальному навантаженні.

2.При зменшенні номінального навантаження похибка трансформатора зменшується і разом з цим розширюється діапазон струмів.

3. Чутливість захисту за первинним струмом визначається виразом: (первинний струм, А) = (струм установки, А) * (коефіцієнт трансформації), при цьому необхідно врахувати похибку трансформатора і похибку застосовуваного реле.

На вимогу замовника трансформатори можуть бути виготовлені з іншим коефіцієнтом трансформації. Обмотка трансформаторів виконана на сердечнику з нанокристалічного сплаву. Це забезпечує отримання великого лінійного динамічного діапазону характеристик обмотки за струмом і кутом. При цьому забезпечується довготривала стабільність характеристик протягом всього терміну служби трансформатора і стійкість магнітопроводу до намагнічування (від однополярних імпульсних струмів КЗ трифазного кабелю). Крім цього, забезпечується коефіцієнт безпеки не більше трьох, що значно зменшує аварійні перевантаження вимірювальних приладів, підключених до вторинної обмотки. Застосування даних трансформаторів забезпечує зменшення експлуатаційних витрат у споживачів.