ТРАНСФОРМАТОР СТРУМУ ТЗЛУ-100-1

Трансформатори струму нульової послідовності призна- чені для живлення схем релейного захисту від замикань на землю окремих жил трифазного кабелю шляхом трансфор- мації струмів нульової послідовності, що виникли при цьому. Трансформатори встановлюються на кабель діаметром 70 мм. Трансформатори виготовляються в кліматичному виконанні «У» категорії розміщення 2 по ДЕСТ 15150-69 і призначені для роботи в наступних умовах:
- висота над рівнем моря - не більше 1000 м;
- відносна вологість повітря не більше 98% при 30 оС;
- верхнє робоче значення t0 навколишнього середовища + 50 оС;
- нижнє робоче значення t0 навколишнього середовища -45 оС;
- навколишнє середовище - невибухонебезпечне, без вмісту пилу, хімічно активних газів і пари в концентраціях, що руйнують покриття металів та ізоляцію (атмосфера типу ІІ за ДЕСТ 15150 69);
- положення трансформаторів в просторі – будь-яке.

Технічні характеристики

Найменування параметру

Значення

Номінальна напруга, кВ

0,66

Примітка.

Під час встановлення кабелю з номінальною робочою напругою 10 кВ (максимальною 12 кВ) головна ізоляція між струмоведучими жилами кабелю і вторинною обмоткою трансформатора забезпечуються ізоляцією кабелю, при цьому, металева оболонка і броня кабелю повинні бути заземленими.

Номінальна частота, Гц

50

Число вторинних обмоток

1

Коефіцієнт трансформації

30/1

60/1

Номінальний первинний струм, А

30

60

Максимальний первинний струм, А

60

250

Номінальна сила струму вторинної обмотки,, А

1

1

Номінальне навантаження вторинної обмотки при cos φ = 1, Ом

1

1

Межа похибки вторинної обмотки при номінальному навантаженні:

                                                                                              - струмової,%, не більше;

                                                                                              - кутової, о, не більше

 

f = 1,5 %

δ = 3

 

f = 1 %

δ = 1

Чутливість: на S1-S2 при номінальному навантаженні і первинному струмі 0,25 А, не менше, мВ

 

8

 

4

1 сек струм термічної стійкості вторинної обмотки, А

150

Випробувальна однохвилинна напруга ізоляції, кВ

3

Маса, кг

2,8

Стабільність характеристик, не менше, років

50

арантійний термін експлуатації, років

5

Гарантійний термін зберігання, років

3

Примітка.

1.Похибка нормується в діапазоні струмів від 1% номінального до максимального первинного струму при номінальному навантаженні.

2.При зменшенні номінального навантаження похибка трансформатора зменшується і разом з цим розширюється діапазон струмів.

3. Чутливість захисту за первинним струмом визначається виразом: (первинний струм, А) = (струм установки, А) * (коефіцієнт трансформації), при цьому необхідно врахувати похибку трансформатора і похибку застосовуваного реле.

Трансформатори мають виконання за коефіцієнтом трансформації згідно з таблицею 1. Основні характеристики наведені в таблиці 1. На вимогу замовника трансформатори можуть бути виготовлені з іншим коефіцієнтом трансформації. Обмотка трансформаторів виконана на сердечнику з нанокристалічного сплаву. Це забезпечує отримання великого лінійного динамічного діапазону характеристик обмотки за струмом і кутом. При цьому забезпечується довготривала стабільність характеристик протягом всього терміну служби трансформатора і стійкість магнітопроводу до намагнічування (від однополярних імпульсних струмів КЗ трифазного кабелю). Крім цього, забезпечується коефіцієнт безпеки не більше трьох, що значно зменшує аварійні перевантаження вимірювальних приладів, підключених до вторинної обмотки. Застосування даних трансформаторів забезпечує зменшення експлуатаційних витрат у споживачів.